x
Poslední dny Marie Antoinetty
Poslední dny Marie Antoinetty

Krátký popis pořadu Poslední dny Marie Antoinetty
(To Kill a Queen: The last Days of Marie Antoinette) Revoluční doba si žádá extrémní činy. Bývalá královna Francie se má stát obětí republiky, která hledá sama sebe a brzy zanikne. Francouzské dokudrama
Dlouhý popis pořadu Poslední dny Marie Antoinetty
Čtyři roky po pádu Bastily se francouzská revoluce zvrhla v násilí a nastoupil režim teroru. Jeho nejvýznamnější obětí byl dosud král Ludvík XVI., popravený v lednu roku 1793. Ze všech stran však zaznívá také volání po smrti "rakouské vlčice", jíž lid podezřívá ze zrady. Ovšem v rámci prezentace spravedlnosti nemůže být popravena bez oficiálního soudního procesu, a i kdyby doopravdy zradila, neexistují proti ní důkazy. Bylo tedy nezbytné proces zmanipulovat a jeho průběh i výsledek musel být... exemplární. 14. října 1793 stanula bývalá francouzská královna Marie Antoinetta před tribunálem, je hož rozsudek byl všem - pravděpodobně vyjma jí samotné - předem známý. Učinila tak s překvapivou silou a noblesou.
Revoluční doba si žádá extrémní činy. Bývalá královna Francie se má stát obětí republiky, která hledá sama sebe a brzy zanikne. Francouzské dokudrama (Premiéra)

Diskuze k pořadu Poslední dny Marie Antoinetty
topZpět nahoru
Svátek: Valdemar
logo sipka dolu
exitKlasické zobrazení
Čas
od rána
od 12:00
od nyní
od 17:00
od 20:00
od 22:00